Silhouette pistolet - ekrany

Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 29 paź 2017, o 16:06
Lokalizacja: Bytom

Silhouette pistolet - ekrany

Postprzez Oko » 4 lis 2020, o 16:32

Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem wykonania ekranów do silhouette i zawsze cos mi w tym przeszkadzało. Teraz postanowiłem zebrać się w sobie i dokończyć projekt. Sami za chwilę będziecie mogli ocenić moje wypociny oglądając fotki pokazujące zamontowane ekrany. Na zdjęciach widać sposób montażu oraz wymiary poszczególnych elementów. Ekrany zamontowałem na torze resetowanym linką ze stanowiska strzelca. Co do kontrastowości sylwetka - ekran zastrzeżeń być nie może, bo czerń sylwetki i biel ekranu to max kontrastu. Stosowanie ekranów pozwoli organizatorom zawodów zaoszczędzić czas na poszukiwaniu specjalnego terenu z odpowiednio kontrastowym tłem (ile pór roku tyle różnych kontrastów). Sylwetki pomalowane na czarno, to najbardziej optymalny dla nich kolor. Moje sylwetki pomalowałem jedną warstwą czarnego matowego lakieru żaroodpornego i wygrzałem w starym piekarniku. Lakier zyskał dużą odporność udarową. Dodatkowo przygotowałem na bazie smaru molibdenowego (szary) i czarnego tonera do drukarek laserowych czernidło do sylwetek. Po kilkunastu trafieniach sylwetka zaczyna pokrywać się szarym pyłem który pozostawia rozpadający się śrut i tym samym traci swoją matową czerń. Wtedy wystarczy choćby palcem rozsmarować „mazidło” na sylwetce, a ponownie stanie się czarno-matowa. Zastosowanie mazidła do sylwetek ma zastosowanie jedynie w przypadku sylwetek resetowanych lub do figurek HFT. Te ręcznie ustawiane na belce spadając oblepiłyby się piaskiem i trawą, a ustawiający je ponownie, ubrudziłby sobie ręce „mazidłem” pokrywającym sylwetki. Piszę o tym „mazidle”, bo to taki dodatkowy myk oszczędzający mi czas (malowanie) pieniądze (lakier kosztuje) i nerwy ( bo po położeniu kilku warstw zwykłego lakieru i po jednym trafieniu śrutem odpryskuje tego lakieru całkiem sporo, a wtedy sylwetka traci swoja pierwotną czerń).
Jeżeli komuś starczy cierpliwości, by wykonać takie ekrany, to szybko dojdzie do przekonania, że to się opłaciło, zatem życzę powodzenia. :D
Poniżej link do albumu z fotkami ekranów. https://photos.app.goo.gl/CpnLbSa7j71vuTwb8

Pogoda u mnie kiepska – ciągle leje. Jak się choć trochę wypogodzi, to postaram się nakręcić krótki filmik ze strzelania z pistoletu do sylwetek z zastosowaniem ekranów.
Nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się przyzwoicie.
Boję się tych, którzy nie mając predestynacji, zajmują stanowiska, do których nie są powołani. Bo w tych ludziach małych rodzi się właśnie nikczemność, rodzi się największy obszar nikczemności.

meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Cele wiatrówkowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość