CODIV-19 co robić ze sobą?

Dyskusje, które nie mieszczą się nigdzie indziej ;)
Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 12:53
Lokalizacja: LubLin

Re: CODIV-19 co robić ze sobą?

Postprzez Locutus » 5 kwi 2020, o 10:34

tompas napisał(a):Od razu przepraszam, że się wtrancam w cudzą dyskusję ale to właśnie z nudów. Otóż wg. mnie jest to projekt chasiss wzmacniacza lampowgo tzw. przeciwsobnego. To co widać to podstawki lampowe pod lampy prostownicze ,sterujące i lampy wyjściowe mocy. Piękne są moim zdaniem transformatory zasilające, Koszmar dla wykonawcy takiego projektu (chodzi o dokładność ich wykonania).No to miałbym tyle na ten temat i życzę Piotrkowi aby miał na tyle samozaparcia i entuzjazmu aby zrealizować projekt do końca t. :D


Brawo !! ;)

Tylko gwoli ścisłosci to będzie wzmacniacz SE (2x8W). Transformatory głośnikowe to faktycznie zewnętrznie 'dzieło sztuki' a elektrycznie 'mucha nie siada' :lol:
Robi je mój Kolega z wybrzeża - prorokuję mu niezłą karierę w tym temacie ale niestety za granicą....

Na razie idzie nieźle więc jest szansa na pozytywne zakończenie. Mniej więcej tak to bedzie wyglądało:
Obrazek Obrazek
ΣW = ΣR

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: CODIV-19 co robić ze sobą?

Postprzez tompas » 5 kwi 2020, o 11:00

Krzysiek jak zaczniesz z nudów zamiatać ulicę to będzie znaczyło, że Ci już odbiło i musisz się udać po poradę. :lol:

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: CODIV-19 co robić ze sobą?

Postprzez Zagorek » 5 kwi 2020, o 11:40

Tomek nie z nudów, dla odmiany :lol: Właśnie przeczytałem dla odświeżenia wiedzy instrukcję aparatu foto i dzisiaj zamierzam troszkę popykać nim zamiast wiatrówki.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 994
Dołączył(a): 5 lut 2019, o 09:49

Re: CODIV-19 co robić ze sobą?

Postprzez Jabu » 6 kwi 2020, o 06:00

Zagorek napisał(a):Kupiłem odkurzacz black&decker samochodowy i jutro zabieram się za swoje auta.

Jak skończysz daj znać, jak Ci się spodoba mogę coś podstawić :)

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: CODIV-19 co robić ze sobą?

Postprzez Zagorek » 7 kwi 2020, o 15:14

A co z Mistrzostwami Świata? Ostatni zawodnik zapisany miesiąc temu. Kwaterę wynająłem już kilka miesięcy temu na szczęście bez wpłaty zaliczki. Termin zapisów mija z końcem kwietnia a wpłaty 18 maja.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: CODIV-19 co robić ze sobą?

Postprzez pawlaczyskis » 8 kwi 2020, o 12:08

Ja myślę, że odwołają...
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: CODIV-19 co robić ze sobą?

Postprzez Zagorek » 9 kwi 2020, o 10:32

Mistrzostwa Świata Słowacja oficjalnie odwołane. W 2021r. w tym samym miejscu i czasie mają się odbyć.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 994
Dołączył(a): 5 lut 2019, o 09:49

Re: CODIV-19 co robić ze sobą?

Postprzez Jabu » 9 kwi 2020, o 11:10

Można było się tego spodziewać. Nawet jakby się odbyły to pewnie frekwencja byłaby dużo słabsza niż pierwotnie. Paradoksalnie dla mnie nie jest to złą informacja, w tym roku nie miałem szans na wyjazd a w 2021 kto wie :)

Grupa LFS
Posty: 42
Dołączył(a): 25 sie 2019, o 13:06

Re: CODIV-19 co robić ze sobą?

Postprzez a_men » 10 kwi 2020, o 08:18

Locutus napisał(a):
tompas napisał(a):Od razu przepraszam, że się wtrancam w cudzą dyskusję ale to właśnie z nudów. Otóż wg. mnie jest to projekt chasiss wzmacniacza lampowgo tzw. przeciwsobnego. To co widać to podstawki lampowe pod lampy prostownicze ,sterujące i lampy wyjściowe mocy. Piękne są moim zdaniem transformatory zasilające, Koszmar dla wykonawcy takiego projektu (chodzi o dokładność ich wykonania).No to miałbym tyle na ten temat i życzę Piotrkowi aby miał na tyle samozaparcia i entuzjazmu aby zrealizować projekt do końca t. :D


Brawo !! ;)

Tylko gwoli ścisłosci to będzie wzmacniacz SE (2x8W). Transformatory głośnikowe to faktycznie zewnętrznie 'dzieło sztuki' a elektrycznie 'mucha nie siada' :lol:
Robi je mój Kolega z wybrzeża - prorokuję mu niezłą karierę w tym temacie ale niestety za granicą....

Na razie idzie nieźle więc jest szansa na pozytywne zakończenie. Mniej więcej tak to bedzie wyglądało:
Obrazek Obrazek


Widzę lampy mocy 300b, a w stopniu sterującym pewnie 6sn7? Jaki układ? Srpp, czy kaskoda?
Masz do tego wysokoskuteczne kolumny?

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 12:53
Lokalizacja: LubLin

Re: CODIV-19 co robić ze sobą?

Postprzez Locutus » 10 kwi 2020, o 19:56

a_men napisał(a):Widzę lampy mocy 300b, a w stopniu sterującym pewnie 6sn7? Jaki układ? Srpp, czy kaskoda?

To prototyp więc będą próby.
6SN7 raczej nie - preferuję 6S2S (pojedyncza trioda w bańce co znacząco ułatwia dobranie pary).
Kandydatek na wejście mam bardzo wiele... 7193, EF37A, C3g, C3m, E55F., E280F...

a_men napisał(a):Masz do tego wysokoskuteczne kolumny?


W miarę... 90dB/W/m.
Biorąc pod uwagę, że slucham ze średnią mocą na poziomie 50mW !!... nawet 3.5W SE na 6S4S (SRPP z 2x 6S2S na wejściu) daje radę z zupelnie satysfakcjonującą dynamiką...
Przy 300B to będzie szał :D :D

W planach mam oczywiście szerokopasmówki na Supravoxie albo EMS... i bedzie blisko 100dB/W/m.
Żeby to się udało w tym roku, to COVID19 musialby nas przydusić na conajmniej pół roku czego sobie ani nikomu nie życzę :x :x :x
ΣW = ΣR

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: CODIV-19 co robić ze sobą?

Postprzez pawlaczyskis » 12 kwi 2020, o 16:09

Heh. Gdybym ja chociaż trochę łapał... XD Ale sama elektronika praktyczna to dla mnie mega temat! U nas w serwisie pracy nie brakuje. Brakuje tylko jak zwykle czasu, ale i na ten brak jest lekarstwo... Zakupiłem kolejne moto xD Takie do remontu w tzw międzyczasie xD Yamaha XJ 600 51J '90. Zachowane całkiem nieźle tylko niepotrzebnie trafiło na dwa ostatnie lata do poprzedniego właściciela. No ale... Co bym robił :D
Załączniki
IMG_20200412_165213.jpg
IMG_20200411_145903.jpg
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 12:53
Lokalizacja: LubLin

Re: CODIV-19 co robić ze sobą?

Postprzez Locutus » 12 kwi 2020, o 22:15

pawlaczyskis napisał(a): Zakupiłem kolejne moto xD Takie do remontu w tzw międzyczasie xD Yamaha XJ 600 51J '90. Zachowane całkiem nieźle tylko niepotrzebnie trafiło na dwa ostatnie lata do poprzedniego właściciela. No ale... Co bym robił :D


No ładne cacko ;)
Dalej pojdzie łatwo... garaż duży ? gotowy na kolejne ? :D
ΣW = ΣR

Grupa LFS
Posty: 42
Dołączył(a): 25 sie 2019, o 13:06

Re: CODIV-19 co robić ze sobą?

Postprzez a_men » 16 kwi 2020, o 19:33

Kandydatek na wejście mam bardzo wiele... 7193, EF37A, C3g, C3m, E55F., E280F...


Zacne banieczki


W miarę... 90dB/W/m.
Biorąc pod uwagę, że slucham ze średnią mocą na poziomie 50mW !!... nawet 3.5W SE na 6S4S (SRPP z 2x 6S2S na wejściu) daje radę z zupelnie satysfakcjonującą dynamiką...
Przy 300B to będzie szał :D :D


Osobiście wolę 6S4S i 2a3 :D

W planach mam oczywiście szerokopasmówki na Supravoxie albo EMS... i bedzie blisko 100dB/W/m.


Ja sobie już dałem spokój z szerokopasmowcami. Miałem modyfikowane Visatony B200, moim zdaniem ciekawsze niż Supravoxy.
Jednak do takiej amplifikacji gorąco polecam zainteresowaać się Klipschami z serii Heritage, np. Heresy lub Cornwall - w zależności od metrażu.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 12:53
Lokalizacja: LubLin

Re: CODIV-19 co robić ze sobą?

Postprzez Locutus » 19 kwi 2020, o 22:42

a_men napisał(a):[
Jednak do takiej amplifikacji gorąco polecam zainteresowaać się Klipschami z serii Heritage, np. Heresy lub Cornwall - w zależności od metrażu.


Ekhm.... to 'tuba może grać'.... ??
:O :O :O
ΣW = ΣR

Grupa LFS
Posty: 42
Dołączył(a): 25 sie 2019, o 13:06

Re: CODIV-19 co robić ze sobą?

Postprzez a_men » 22 kwi 2020, o 22:27

Może:) Każdy psuje dźwięk jak lubi:)

Poprzednia strona
meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Dział ogólny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości